پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز

وبسایت خبری تحلیلی

پاتاق نیوز
تبلیغات

به گزارش "پاتاق نیوز" استیضاح شهردار کماکان ادامه دارد. این موضوعی است که اکثریت اعضای شورای شهر کرمانشاه در گفتگوهایی که با فارس داشتند بر آن تاکید کردند.

خسرو زرافشانی در این خصوص اظهار داشت: استیضاح شهردار کرمانشاه انجام می‌شود و شهردار خودش جلسه طرح سئوال را در بار قبل به جلسه استیضاح کشاند.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه دلیل استیضاح شهردار کرمانشاه را عدم پاسخ‌گویی به سئوالات مطرح شده بیان کرد و گفت: شهردار باید طی 10 روز پاسخ می‌داد که حاضر به این موضوع نشد و در واقع وی قادر به ادامه دادن نیست.

شهردار کرمانشاه فردی تحمیلی است

حجت‌الله موسوی‌اجاق گفت: شهردار کرمانشاه یک فرد تحمیلی است و از نظر من عزل شده است و استیضاح وی را ادامه می‌دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: وقتی کسی با علم و اطلاع وارد یک عرصه‌ای می‌شود باید در آن با آگاهی و قاطعیت قدم بردارد.

استیضاح ادامه دارد

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز به خبرنگار فارس گفت: موضوع استیضاح شهردار کرمانشاه مجدد برگزار می‌شود و البته فشارهایی نیز وارد می‌شود.

سید احسان احسانی با بیان اینکه ممکن است تلاش‌هایی برای منصرف کردن 10 نفر استیضاح‌کننده صورت بگیرد، متذکر شد: باید طرح سئوال در نخستین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در سال‌جاری انجام و سایر مراحل طی شود.

وضعیت مدیریت در شهرداری کرمانشاه نامناسب است

جبار گوهری نیز گفته است: شرایط شهرداری کرمانشاه عوض نشده و وضعیت خوبی در مدیریت شهری دیده نمی‌شود و در واقع شرایط مدیریت در شهرداری خوب نیست.

گوهری با اشاره به اینکه موضوعی مبنی بر انصراف فردی از مجموع 10 نفری که روزهای پایانی سال به استیضاح شهردار کرمانشاه رأی دادند در میان نبوده است، افزود: اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه با کسی مشکل شخصی ندارند و وضعیت فعلی مشخص است.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: طرح استیضاح شهردار کرمانشاه به‌دلیل شرایط و وضعیت نابه‌سامان موجود انجام می‌گیرد و ما به‌دنبال این هستیم این مشکلات هر چه زودتر رفع شود تا امورات شهری سامان پیدا کند.

شهردار کرمانشاه روزهای پایانی سال 94 در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرمانشاه استیضاح و با 10 رأی موافق عزل شد و مراسم معارفه سرپرست جدید شهرداری نیز با حضور رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه برگزار شد و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه عزل‌ و نصب‌های خارج از چارچوب، عدم تحقق وعده‌ها،‌ عدم استفاده از نظرات افراد صاحب‌نظر و بی‌ثباتی در اوضاع مدیریتی شهرداری کرمانشاه را دلیل استیضاح شهردار سابق کرمانشاه اعلام کردند.

مشروعیت شهردار از طریق رأی اعضای شورای اسلامی شهر و عدم مشروعیت این مسئول نیز از همین طریق مسجل می‌شود که شورای حل اختلاف شوراهای اسلامی استان کرمانشاه رأی به خارج شدن استیضاح از دستور کار به‌دلیل عدم اطلاع کتبی به وی داد و استیضاح‌کنندگان مجددا تصمیم بر طی این روند گرفتند.

شهردار کرمانشاه باید فردی توانمند باشد

حسن مرادقلی گفت: قرار شده یک نفر برای تصدی شهرداری کرمانشاه پیشنهاد داده شود که فردی توانمند باشد و بتواند با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه مشغول به کار شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تصریح بر اینکه نباید در فاز تعیین سرپرست برای شهرداری برویم و مستقیم شهردار بر سر کار بیاید، متذکر شد: شهردار کرمانشاه باید فردی قوی باشد.

وفای به عهد لازمه کار گروهی است

عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرمانشاه در مورد استیضاح مجدد شهردار کرمانشاه توسط اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، اظهار کرد: انسان‌ها باید به یک اصل به نام وفای به عهد پایبند باشند.

سالار احمدزاده پشت پا نزدن به مرامنامه موجود در هر کاری را لازمه انجام اقدامات گروهی دانست و به همراهی خویش با اکثریت اعضای شورا در مورد استیضاح شهردار اشاره کرد و گفت: افراد در کار گروهی باید بپذیرند تک‌روی نتیجه‌ای ندارد و ما پایبند به این اصل هستیم که به عهد خود وفا کنیم.

آیا با چندین نفر مخالف می‌توان مدیریت کرد؟

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز  از همراهی خویش با اکثریت افراد در موضوع استیضاح شهردار کرمانشاه خبر داد و گفت: موضوع استیضاح شهردار کرمانشاه در جلسه آتی شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد و دلایل آن نیز باید مورد بحث قرار بگیرد تا تصمیم‌گیری صورت بگیرد.

غلام‌رضا باقری با تاکید بر طرح سئوال از شهردار و جمع‌بندی در این زمینه، بیان داشت: باید از شهردار دعوت شود تا برای پاسخ‌گویی به سئوالات در جلسه رسمی شورا حضور یابد و شهردار در جلسه قبلی استیضاح حاضر به تعامل با شورا نبود و اصرار به رای‌گیری و تعیین تکلیف وضعیت خویش داشت که با اکثریت آرا استیضاح و عزل شد و من رای به استیضاح وی دادم.

وی با بیان اینکه در جلسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه خواستار تعیین تکلیف در این مورد خواهم شد، خاطرنشان کرد: با وقت‌کشی کار به جایی نمی‌رسد و آیا شهردار با چندین نفر مخالف می‌تواند کار کند؟

شهردار کرمانشاه روزهای پایانی سال 94 در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرمانشاه استیضاح و با 10 رای موافق عزل شد و مراسم معارفه سرپرست جدید شهرداری نیز با حضور رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه برگزار شد و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه عزل‌ و نصب‌های خارج از چارچوب، عدم تحقق وعده‌ها،‌ عدم استفاده از نظرات افراد صاحب‌نظر و بی‌ثباتی در اوضاع مدیریتی شهرداری کرمانشاه را دلیل استیضاح شهردار سابق کرمانشاه اعلام کردند.

مشروعیت شهردار تنها از طریق رای اعضای شورای اسلامی شهر و عدم مشروعیت این مسئول نیز از همین طریق مسجل می‌شود که شورای حل اختلاف شوراهای اسلامی استان کرمانشاه رای به خارج شدن استیضاح از دستور کار به‌دلیل عدم اطلاع کتبی به وی داد و استیضاح‌کنندگان مجددا تصمیم بر طی این روند گرفتند.

نظرات  (۲)

عب نداره ! عادیه ، نماینده مجلس شهر ما هم دزده ...

http://khabis.ir
ثابت کردن مردن هستن و روی حرفشان تاکید دارن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی